Naujienos

Solidarumo kavos akcija Europos dienos proga!

2020 05 07

Jau daug dešimtmečių gegužės 9-oji visoje Europos Sąjungoje švenčiama kaip Europos diena. Tą dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pasakė savo istorinę kalbą, kurioje nutapė kitokios Europos viziją. Žemyno, kuriame tautos kurs, o ne griaus, kuriame šalys matuosis ne kvadratiniais kilometrais, o draugyste, pagarba ir solidarumu. Ši kalba virto kūnu, kurį mes visi pažįstame kaip Europos Sąjungą, ir kurios nariais mes jau esame šešiolika metų.

Šiemet Europos diena ypatinga. Ir ne tik todėl, kad Schumano deklaracijai sukanka 70 metų. Šiemet mes ją žymime neįprastai – vieni sekdami karantino naujienas, kiti jau atsargiai lankydami mūsų taip išsiilgusias lauko kavines, treti – išbandydami antikūnių testą ir tikėdamiesi sužinoti, kad jau įgijo imunitetą mus visus užklupusiai ligai.

Baimę pamažu ima keisti viltis, netikrumą – noras kuo greičiau nuveikti ką nors gero ir prasmingo, vienatvę – suvokimas, kad nieko nėra stipresnio ir gražesnio už draugystę. O Europos diena yra būtent apie tai, apie patį tampriausią ryšį – žmonių su žmonėmis, tautų su tautomis.

Todėl atšvęskime ją prisimindami patį nekalčiausią ir paprasčiausią kvietimą, kurio tikrai dar nespėjome užmiršti – „gal kavos?" Kokios? Kokia tik jums patinka, ir pažadame, kad parodysim, kaip ją padaryti taip, kad tiesiog norėsis dalintis jos nuotrauka su visu pasauliu. Tegul šis virtualus puodelis keliauja pas draugus visą Europos dieną. Žadindamas poilsiui ir darbui, kvepėdamas šiluma ir optimizmu. Pagalvokim apie draugus Europoje, kuriuos kol kas matome tik telefonų ir kompiuterių ekranuose, pasakykim jiems porą gerų žodžių ir pakvieskime kavos.

Kaip prisijungti prie šios akcijos?

Gegužės 9-oji, Europos diena. Pasidarome kavos (kada tik jums patogu).

Fotografuojame pasidarytą kavą mobiliu telefonu. Nuotrauką keliame į savo Facebook ar Instagram paskyrą. Nustatom, kad ji būtų matoma visiems, o ne tik draugams. Pridedame grotažymę #EuroposDienosKava

Jeigu norite, galite papuošti nuotrauką mūsų sukurtu specialiu efektu:

Facebooke (nuoroda į efektą veikia tik telefone): https://www.facebook.com/fbcameraeffects/tryit/891370607993880/

Instagram (nuoroda į efektą veikia tik telefone): https://instagram.com/a/r/?effect_id=560668664472619

Nepamirškite prie nuotraukos parašyti, kodėl mums Europos diena yra solidarumo ir optimizmo diena, ir kaip mes vėl kviesime draugus kavos.

Nes mes esame Europa. Ir gegužės 9 d. – mūsų diena.

Europos Parlamento biuro Lietuvoje inf


Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-11
Sveiki!
Turite klausimų?