Stalo serviravimo subtilybės mažiesiems

2021 05 26

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje startavo Kultūros paso paslauga ,,Švenčių akademija“. Tai – Vaikų literatūros skyriaus projektas, kurio metu siekiama supažindinti mažuosius su stalo serviravimo taisyklėmis, gimtadienio šventės organizavimo niuansais, pradedant kvietimais ir baigiant torto gamyba.

Netradicinėje pamokoje su gražaus elgesio abėcėle, stalo paruošimo ir serviravimo taisyklėmis, o taip indais ir įrankiais bei jų paskirtimi supažindino Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Dalė Goštautienė. Gimtadienio kvietimo turinį pristatė bibliotekininkė Vilma Stancelienė, kuri dar ir video pagalba pademonstravo, kaip išsikepti gardų tortą.

Kaip pasigaminti ir dekoruoti puodelius su gimtadienio bičiuliais, vaikus sutiko pamokyti Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Andrius Zaikauskas, o kaip pasidaryti šventines dekoracijas iš origami – Pajūralio bibliotekininkė Stasė Pūdžemienė. Prie virtualios pamokos organizavimo prisidėjo ir Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ona Bajorinienė.

Pirmojoje virtualioje švenčių akademijoje dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto ,,Atžalyno“ progimnazijos ketvirtokai, kurie džiaugėsi įdomia pamoka.

Kultūros paso paslauga „Švenčių akademija“ teikiama 3-6 klasių mokiniams. Užsiėmimo trukmė – 90 min. Klasės, norinčios dalyvauti šioje edukacinėje veikloje, turi registruotis per sistemą www.emokykla.lt arba čia https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/6183.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-26