Su protmūšiu paminėtas Bilionių vietovardžio jubiliejus

2024 04 17

Minint Bilionių gyvenvietės vietovardžio 470-ąsias metines, Bilionių laisvalaikio salėje surengtas protmūšis su gausiu būriu komandų. Dalyviai turėjo įveikti klausimus apie Bilionių įdomybes, tuo pačiu žaidėjai per klausimus pakeliavo po Šilalės kraštą, o žaidimas užbaigtas su muzikiniais klausimais apie pavasarį atgimstančią gamtą su augalais. Net 27 taškus iš 30 galimų surinko Bilionių bibliotekininkės sudaryta komanda „Knygų fanės“.

Žinių žaidime netrūko geros nuotaikos, kurią padėjo kurti ir spalvingi komandų pavadinimai: „Gulbiškiai“, „Laumių grybai“, „Piliena“, „Pieno gėlė“, „Baltas lapas“, svečiai iš Požerės bendruomenės „Permainų vėjai“ ir minėtosios „Knygų fanės“.

Renginys suorganizuotas bendruomeniškai. Susibūrę draugėn, tradicinį pavasario protmūšį surengė Bilionių seniūnija, Bilionių kaimo bendruomenė, Bilionių laisvalaikio salė, Šilalės viešoji biblioteka su Bilionių filialu. Džiugu, jog į procesą surinkti komandas įsijungė ir seniūnaičiai. Klausimus parengė ir žinių viktoriną vedė Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja Rima Norvilienė, kuri Bilioniuose su protmūšiu lankėsi ketvirtąjį kartą.

Bilioniai gali didžiuotis ne tik stipria bendruomene, bet ir istorijos bei kultūros paveldo objektais. Vienas tokių – Bilionių piliakalnis, kuris nuo seno traukė istorikus ir archeologus. Šioje gyvenvietėje yra išlikusi etnografinė sodyba – valstybės saugomas architektūros paminklas. Žemaitijai būdingą panoramą galima stebėti nuo Aukštagirės apžvalgos bokšto. Taip pat būtent Bilionių apylinkėse buvo užrašytas senovinio patiekalo „Meškuos šūduks“ receptas.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir V. Geštautienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-17