Susitikimas-istorijos pamoka su Robertu Petrausku

2022 05 12

Vakar bibliotekoje lankėsi Robertas Petrauskas, daugumai žinomas, kaip sporto komentatorius, TV laidų vedėjas, protmūšių organizatorius.

Bet šįkart jis pas mus atvyko, kaip rašytojas ir pristatė savo knygą „Poltava“. Tai – istorinė knyga, nukelianti į XVIII a. pradžią.

Knyga apima daugybę istorinių momentų: Poltavos mūšį, supažindina su Europa ir t.t. Tai ir LDK istorija, taip pat – ir Ukrainos istorija, be kurios neįmanoma suprasti šiuolaikinio Rusijos ir Ukrainos konflikto.

Knygoje paliečiama Ukrainos istorija, jos atsiradimas. Autorius kalbėjo, kad skyrius apie Ukrainą iki paskutinės minutės norėjo išimti iš knygos, kad skaitytojams nebūtų sunku skaityti. Tačiau dabar labai džiaugiasi, kad paliko ir sako, kad knygą vertėtų pradėti skaityti būtent nuo Ukrainos istorijos.

R. Petrauskas labai įdomiai pristatė savo knygą ne tik pasakodamas, kas joje rašoma, tačiau pravedė labai įdomią istorijos pamoką, kurią pradėjo nuo IX a. vikingų laikų ir tęsė iki pat šių dienų.

„Tu negali pabėgti iš kalėjimo, jei net negali suprasti, kad jame esi“, – tokiais žodžiais jis atsiliepė apie šių dienų Rusiją.

Ačiū autoriui Robertui Petrauskui už prasmingai ir įdomiai praleistą vakarą.

Renginį organizavo Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Emilija Andriušaitė, bibliotekos praktikantė, autorės nuotr

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-12