Susitikimas su gamtininku Mariumi Čepuliu

2024 03 20

Kovo 19 d. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su gamtininku, fotografu, rašytoju, lektoriu, buvusiu aplinkosaugos ministru, ornitologu Mariumi Čepuliu. Renginio metu autorius pristatė savo naująją knygą „Metai: gamtos fotografo dienoraštis”. Joje surinktos gražiausios, per septynerius metus užfiksuotos, gamtininko fotografijos bei stulbinančios istorijos, siekiant išgauti įspūdingus kadrus. Rašytojas nudžiugino skaitytojus pasidalindamas juoką keliančiomis istorijomis, patirtais nuotykiais. Aptarė netikėtai ištikusias nepavydėtinas situacijas, su kuriomis teko susidurti fotoaparatu įamžinant gyvąją gamtą. Klausytojus nustebino gamtininko paneigti mitai ir pateikti faktai. Ar žinojote, kad lygiadienis iš tiesų yra ne kovo 20 d., o kovo 18 d.? Pavasaris prasideda sausio 25 dieną, nes grįžta paukščiai, prasideda žvėrių tuoktuvės. Pats pirmasis gamtos atbudimo pranašas - didžioji zylė. Gamtininkas juokavo, jog pastaruoju metu dėl klimato atšilimo, nebuvo nė vienos žiemos, kad išvarius pamotei į mišką nerastų žibučių. Susitikimo pabaigoje gamtos mylėtojas pasidalino ateities prognozėmis. Pasak jo, kad ir kaip žmogus stengtųsi išnaikinti Lietuvos miškus, jie čia gyvuos per amžius, tačiau eglės pasitrauks, o jas pakeis plačialapiai miškai. Šylant klimatui daugės invazinių gyvūnų. Visa gamta po truputį keičiasi, bet procesai, kurie buvo iki šiol, išlieka tie patys. Gamtininkas visiems susirinkusiems žmonėms įrodė, kokia nuostabi ir fantastiška yra mūsų gamta.

Vytė Kubaitytė, bibliotekos savanorė, autorės ir L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-20