Susitikimas su Mariumi Marcinkevičiumi ir Lina Itagaki

2024 03 20

Šiandien bibliotekoje sulaukėme ypatingų svečių – žinomo rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Linos Itagaki. Jie pristatė dvi knygas: „Superbobutės“ ir naujausią grafinį romaną vaikams apie partizanus „Mergaitė su šautuvu“.

Nuo pat pirmos akimirkos svečiai įtraukė mažuosius lankytojus į įdomų, linksmą ir šmaikštų pasakojimą apie knygą „Superbobutės“. Mokiniai, klausydamiesi trumpų kūrinio ištraukų apie berniuko Roko nuotykius, ne tik susidomėję klausėsi, bet ir smagiai krykštavo.

Susikaupimo sulaukė romanas „Mergaitė su šautuvu“, kuris dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Vaikai buvo pakviesti pasiklausyti išskirtinės istorijos apie mergaitę Magdę, kuriai tenka išgyventi neramius laikus: šeimos tremtį į Sibirą, išgyvenimo pamokas be savo artimųjų, tapimą partizanų būrio nare ir pan. Šis pasakojimas parašytas remiantis autorių tėvų ir senelių pasakojimais.

Renginio metu M. Marcinkevičius ir L. Itagaki surengė kūrybines užduotis. Pradinukai turėjo įvardinti išgyvenimo gamtoje daiktus, pademonstruoti savo loginį mąstymą ir atmintį bei atlikti praktinę užduotį kuo greičiau sulankstant mėgmaišį.

Mažieji galėjo tiesiogiai užduoti klausimų. Šia proga vaikai puikiai pasinaudojo ir nuolat pateikė pačių įvairiausių klausimų: kiek svečiams metų, kada jie pradėjo rašyti ir piešti, kada pasirodys naujausia knyga ir t.t.

Šis susitikimas padarė įspūdį tiek dalyvavusiems Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 2a (auklėtoja Edita Irtmonienė) ir 2c (auklėtoja Staselė Žymančienė) klasių mažiesiems, tiek bibliotekos darbuotojams. Renginys buvo įtraukiantis, labai šiltas ir jaukus.

Aktyviai po Lietuvos bibliotekas važinėjančiam kūrybiniam duetui bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė įteikė skėčius su įstaigos logotipu.

Susitikimas su M. Marcinkevičiumi ir L. Itagaki surengtas Vaikų skaityklos bibliotekininkės Dalės Goštautienės dėka. Už iniciatyvą ir pastangas organizuojant renginį jai padėkojo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-20