Susitikimas su rašytoja Loreta Jastramskiene

2022 10 05

Spalio 4 dieną Šilalės ir Laukuvos bibliotekose su naujausiu romanu „Visada, Tėve, bus Amerika“ lankėsi rašytoja Loreta Jastramskienė.

Knygos autorę atlydėjo ir susitikimą su skaitytojais moderavo literatūrologas, leidyklos „Homo liber” vadovas, dr. Vilius Gužauskis.

Romane „Visada, Tėve, bus Amerika” atskleidžiamas sukrečiantis ir sovietinės Lietuvos okupacijos 1940 m. pasekmes atveriantis pasakojimas apie tremtį patyrusių žmonių kančias, potrauminio streso sindromą jų ir jų vaikų gyvenimuose. Autorė remiasi artimųjų patirtimis, autentiškais įvykiais, istoriniais faktais.

Tai ne pirmas rašytojos susitikimas su Šilalės krašto skaitytojais. Kaip pati autorė teigė, ji turi teigiamą patirtį su mūsų rajonu ir visada jai gera susitikti su žingeidžiais žemaičiais. Beje, romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“ Žemaitijoje pristatytas pirmą kartą ir simboliška, kad tai įvyko Laukuvoje, kurioje gyveno ir dirbo tremtinė, gydytoja ir atsiminimų apie tremtį „Lietuviai prie Laptevų jūros“ autorė Dalia Grinkevičiūtė.

Šilalėje į knygos sutiktuves atvyko ir rašytoją su nauju leidiniu pasveikino Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Lineta Dargienė, Šilalės rajono savivaldybės tarybos narės Raimundė Gečienė ir Loreta Kalnikaitė. Padėką išreiškė ir Šilalės viešosios bibliotekos Informacinių išteklių ir metodikos skyriaus vedėja, pavaduojanti direktorę, Stefa Minutaitė.

Renginių Šilalėje ir Laukuvoje metu buvo galima gyvai pabendrauti su rašytoja, užduoti jai klausimų, įsigyti knygų su autorės autografu.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-05