Svečiuose – geriausios vaikų knygos autorė Ignė Zarambaitė

2020 09 14

Šiandien Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko ilgai lauktas susitikimas su rašytoja, menininke, vaikų ir paauglių knygų autore Igne Zarambaite. Iš kaimyninės Šilutės kilusi I. Zarambaitė mūsų mieste lankėsi nebe pirmą kartą, tačiau šįkart ji sutikta kaip geriausios 2019 metų vaikiškos knygos autorė. Rašytoja pristatė net dvi savo knygas: „Stebuklingi senelio batai" ir „Juodavandeniai". Susitikimą organizavo Vaikų literatūros skyrius.

Pirmojo susitikimo su mažaisiais šilališkiais metu I. Zarambaitė pristatė geriausia metų knyga išrinktą leidinį „Stebuklingi senelio batai", o antrajame renginyje – „Juodavandeniai", kuri yra pirmoji autorės paaugliams skirta knyga.

Viešnia vaikams papasakojo apie savo ieškojimus ir atradimus, minčių ar įspūdžių aprašymą ankstyvoje vaikystėje, vėliau knygų rašymą, labai įvairią kūrybą – nuo rankų darbo lėlių iki meno kūrinių ant savo namų sienų. I. Zarambaitė papasakojo apie tai, kaip vaikystėje susidomėjo futbolu, apie pirmuosius šviesios atminties tėčio padovanotus futbolo batelius, kurie dabar yra vienas iš jos talismanų.

Rašytoja, pristatydama knygą „Stebuklingi senelio batai", pristatė ir jos personažą, savo rankų darbo lėlę Enriką. Pagrindinis knygos personažas Enrikas gyvena kaip ir visi vaikai, kol netenka savo mylimo senelio, tačiau atranda stebuklingus senelio batus. Istorijoje berniukas patiria įvairiausių nuotykių, kurie priverčia jį apmąstyti visus senelio pamokymus.

Tuo tarpu pristatant knygą „Juodavandeniai", buvo akcentuojama, kad šis leidinys jau priskiriamas paauglių literatūros kategorijai. Knygoje pasakojama paslaptinga ir įtraukianti istorija apie šešiolikmetės Anos ir jos draugų gyvenimo pokyčius. Anot autorės, „visi turime paslapčių – tamsių ir dar tamsesnių", nesvarbu, kokio amžiaus esame.

Už vizitą Šilalėje ir šiltus knygų pristatymus rašytojai I. Zarambaitei padėkojo bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, kuri įteikė gėlių ir palinkėjo toliau eiti kūrybos keliu bei džiuginti skaitytojus naujomis knygomis.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16