Tęsiasi susitikimai su NATO kariais

2024 03 20

Šilalės viešoji biblioteka tęsia bendradarbiavimą su NATO kariais, padeda jiems rengti susitikimus su rajono mokiniais bei taip prisideda prie Lietuvos narystės NATO 20-mečio paminėjimo

Šiandien NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Lietuvoje, komanda lankėsi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje bei Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje.

Svečiai iš Vokietijos, Nyderlandų ir Čekijos papasakojo apie savo misiją, veiklą, NATO svarbą Lietuvai ir kitoms šalims.

Mokiniai dalyvavo interaktyvioje žinių viktorinoje. Geriausiai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais. Drąsiausieji turėjo unikalią galimybę gyvai užduoti klausimų, o taip pat pasimatuoti neperšaunamas karių liemenes, šalmus ir kt.

Šis karių vizitas – tai netradicinė pilietiškumo, istorijos, anglų kalbos, o taip pat karjeros bei profesinio orientavimo pamoka.

Kariai buvo maloniai nustebinti dalyvių anglų kalbos žiniomis, tuo tarpu mokiniai domėjosi galimybėmis tapti kariais.

Biblioteka džiaugiasi galėdama prisidėti prie jaunų žmonių ugdymo saugumo ir gynybos temomis, o ypač pasitinkant kovo 29-ąją, kuomet Lietuva minės 20-ąsias įstojimo į NATO metines.

Analogiški susitikimai jau vyko Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje bei Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje. Šį penktadienį NATO kariai susitiks su Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos bendruomene.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-20