Vaikų klubas „Nykštukas" mini devynerių metų veiklos gimtadienį

2020 03 24

Vaikų klubas „Nykštukas" Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įkurtas 2012 metais, o kovo 23 dieną šiam klubui suėjo lygiai devyneri metai. Kiekvienais metais ta proga Vaikų literatūros skyriuje yra surengiama gimtadienio šventė, kurios metu aptariami per tą laikotarpį nuveikti darbai, pasidžiaugiama pasiekimais, padėkojama vieni kitiems už gražų tarpusavio bendravimą, suteiktas malonias akimirkas kartu žaidžiant, mokantis įdomių dalykų. Nors šiemet gimtadienio tortą teks valgyti vėliau, tačiau norisi prisiminti, ką mažieji „Nykštukai" nuveikė tuos metus.

„Nors ir nuotoliniu būdu, tačiau norisi pasidžiaugti prabėgusiu prasmingu laiku, įgyvendintais sumanymais ir idėjomis, aktyviais, smalsiais ir išradingais mūsų „Nykštukais", kurie jau žengia devintuosius veiklos metus", - sako Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė, viena iš klubo įkūrėjų Dalė Goštautienė. Ji kartu su kolegėmis – skyriaus vedėja Ona Bajoriniene ir bibliotekininke Vilma Stanceliene – visus tuos devynerius metus rūpinosi klubo veikla ir kiekvieną savaitę organizavo jiems edukacines ir praktines pamokėles piešti, tapyti, daryti papuošalus, drožti iš medžio, edukacinius užsiėmimus vaidinti, kurti scenarijus, rengti parodų pristatymus ir t.t. „Gera matyti, kai kiekvieną ketvirtadienį klubo vaikai praveria bibliotekos duris, ir stebėti, kaip jie mažais žingsneliais mokosi, tobulėja, atsiveria ir išlaisvėja. Dirbdamos su vaikais, turime galimybę ir pačios augti", - mintimis apie klubo veiklą dalijasi bibliotekininkės.

Reikia nemažai išmonės, kūrybiškumo ir daug darbo, norint vaikus sutelkti bendrai veiklai. Tačiau ilgametė patirtis parodė, kad vaikų klubas „Nykštukas" yra ne tik turiningas laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir prasminga neformalaus ugdymo forma.

„Džiaugiuosi, kad vaikai gali užsiimti mėgstama veikla po pamokų. Jiems yra įdomu ateiti į biblioteką, kur mažieji yra visada laukiami. Čia jie gali pabendrauti, pasidalinti naujais atradimais ir įspūdžiais", - gerais atsiliepimais dalijasi vieni iš tėvų. Ir iš tiesų, bibliotekininkės sako nuolat girdinčios teigiamus tėvų atsiliepimus apie klubo „Nykštukas" užsiėmimus. Jie mano šiltus bendraamžių tarpusavio santykius, gerai organizuotą ugdomąją veiklą, bet svarbiausia – mato išdrąsėjusias atžalas, gebančias vaidinti, vesti renginius, viešai kalbėti, gaminančias kūrybinius darbus.

Per devynerius metus nuveikta išties daug. Tai – lėlių spektakliai, teminiai karnavalai, knygų aptarimų popietės, žymių personažų gimtadienio minėjimai, kūrybinės inkilų, kasyčių pynimo, margučių dažymo, kaukių dirbtuvės, pažintinės išvykos. Iš viso surengta per 100 renginių, edukacijų, pamokėlių ir užsiėmimų. Džiugina, kad klubo „Nykštukas" nariai visuomet mini valstybines šventes, taip pat švenčia Užgavėnes, šv. Velykas, šv. Kalėdas ir pan. Kiekvienąkart vaikai mokosi naujų eilėraščių, dainų, vaidinimų ir taip tobulina savo įgūdžius. Kad klube įgavo daug vertingų patirčių, patvirtina ne viena klubo išleista karta, kurie jau yra studentai ar vyresniųjų klasių mokiniai.

Tad jei susidomėjote klubo veikla, bibliotekos darbuotojos mielai kviečia mažuosius (7-14 m.) prisijungti (kreiptis į Viešąją biblioteką, Vaikų literatūros skyrių (III a.).

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės ir D. Goštautienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-14