Vasaros skaitymo iššūkyje dalyvavo bemaž 400 šilališkių

2023 09 14

Kasmet vykstantis vasaros skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ pritraukia ir Šilalės rajono gyventojus. Šiemet skaitytojams teko penkios užduotys. Jie turėjo perskaityti knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis, knygą apie laisvę, negrožinę knygą, leidinį, kuris buvo ekranizuotas ir fantastinę knygą. Įveikti iššūkį užsiregistravo 381 šilališkis, o visas užduotis sėkmingai atliko 297 skaitytojai.

Aktyviausiai vasaros iššūkyje dalyvavo Šilalės viešosios bibliotekos skaitytojai – jie perskaitė 196 knygas. Aktyviai į akciją „Vasara su knyga“ įsijungė ir Palentinio bibliotekos lankytojai, kurie perskaitė 175 leidinius, taip pat šauniai dalyvavo ir laukuviškiai, pajūriškiai, žvingiškiai, bijotiškiai. Iš viso prie iššūkio prisijungė 23 rajono bibliotekos.

Šilalės rajono gyventojams, dalyvavusiems tradicinėje akcijoje „Vasara su knyga“, labiausiai patiko skaityti ekranizuotą bei fantastinę knygas. Tačiau mielai rinkosi įveikti ir kitas užduotis.

Populiariausia knyga tarp Šilalės rajono skaitytojų buvo Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“. Antroji pagal populiarumą  knyga buvo Jack London „Baltoji iltis“, o trečioje vietoje – Kristinos Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė“. Taigi pirmajame skaitomiausių knygų trejetuke net dvi knygos yra lietuvių autorių.

Visi, tiek įveikę vasaros iššūkį, tiek jame dalyvavę, gaus diplomus. Pastarieji rajono bibliotekas pasieks artimiausiu metu ir išdalins bibliotekininkės.

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka dėkoja skaitytojams už aktyvų dalyvavimą bei tikisi tokio pat įsitraukimo ir kitais metais.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja

Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-14