Naujienos

Virtualus susitikimas su Gražina Sviderskyte

2020 04 29

Šiandien, balandžio 29 d., 19 val. kolegos iš Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos kviečia į virtualų susitikimą su žurnaliste, istorinių bei dokumentinių filmų kūrėja Gražina Sviderskyte. Viešnia iš už Atlanto pristatys savo knygą „Lituanica. Nematoma pusė", kurioje pasakojama apie garsių lakūnų Stasio Girėno, beje, kilusio iš Šilalės r., ir jo kolegos Stepono Dariaus žygdarbį.

Transliacijos iš Kanados metu G. Sviderskytė papasakos apie tai, kaip ir kada Kaune įsitvirtino mitas apie S. Darių ir S. Girėną. Virtualaus susitikimo metu bus aptartas laikotarpis po katastrofos, paminėti svarbiausi veikėjai ir aplinkybės.

Žurnalistė ir istorikė dr. Gražina K. Sviderskytė yra kelių knygų ir dvidešimties dokumentinių filmų autorė, Lietuvoje ir užsienyje pelniusi aukščiausių profesinių apdovanojimų. Pastarasis jos darbas įvertintas Lietuvos mokslo tarybos stipendija ir Lietuvos mokslų akademijos premija. Šiuo metu ji tęsia tiriamą veiklą gimtajame Vilniuje ir Viktorijoje, Kanadoje.

Pirmą kartą „Lituanicos" istorija nagrinėta taip plačiai: trys valstybės, daugiau nei dvidešimt archyvų, tūkstančiai anksčiau netyrinėtų ir neskelbtų dokumentų, septyneri metai paieškų ir atradimų. Šiame pasakojime, kaip ir šimtuose ankstesnių, „Lituanicos" istorija tebėra paslaptinga. Skirtumas tik toks, kad iš daugelio paslapčių lieka, iš esmės, viena: kad ir kiek išryškėja „Lituanicos" nematomos pusės, ji neįveikia laiko slenksčio. Iš senos geros istorijos, tarsi šviesa iš tolimos žvaigždės, mus pasiekia pluoštas šaltinių; kartais mokslas juos padeda išskaityti, o kartais – ne. Vis dėlto „Lituanicai", bent aštuoniasdešimt metų buvusiai ikona ir inkognito, garbės skolą privalu grąžinti.

Transliaciją tiesiogiai iš Kanados stebėkite čia: https://bit.ly/35h0yJh

Parengta pagal Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos inf.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16
Sveiki!
Turite klausimų?