Naujienos

ŽAIDIMAS-VIKTORINA „LIETUVA“

2021 02 10

Žaidžia vaikai, tėveliai, šeima.

DALYVIAI: 3 komandos, pvz. geltonoji, žalioji ir raudonoji.

Dalyvius suskirstyti į komandas galima traukiant skirtingos spalvos lapelius.

Pasisveikinimas ir susipažinimas.

Pasisveikinimo žaidimas. Žaidėjai sėdi ratu. Pirmas žaidėjas pasako savo vardą ir padaro kokį nors judesį. Sekantis žaidėjas turi pasakyti savo vardą, savo judesį, tada prieš jį buvusio žaidėjo vardą ir judesį. Trečias žaidėjas pasako savo vardą, sugalvoja savo judesį, pasako prieš tai buvusių dviejų žaidėjų vardus ir judesius ir t. t. Taip apeinami ratu visi žaidėjai.

Komandų pasiskirstymas.

Bus 3 komandos: geltonoji, žalioji ir raudonoji. Kiekvienas narys traukia lapelius su skirtingomis spalvomis. Kokią spalvą ištraukia, tai komandai ir priklausys.

Komandų pavadinimai ir kapitonų traukimai.

Komandos galvoja savo pavadinimą, logotipą. Užrašo pavadinimą ant didelių lapų. Komandos kapitonas gauna ženkliuką su įrašu „kapitonas“. Pavadinimai su logotipais pakabinami ant sienos. Pavadinimai gali būti susiję su kiekvienos komandos spalva.

 1. Užduotis „Smalsučių užduotėlės“.

Kiekvienai užduočiai komanda turi po 3 min.

 1. Duoti lapai su 7 miestų pavadinimais (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė). Kiekviena komanda turi sudėlioti nuo didžiausio miesto iki mažiausio (pagal gyventojų skaičių). Už kiekvieną teisingai sudėtą miestų eiliškumą komanda gauna po 1 tašką. Maksimalus taškų skaičius 7.
 2. Kiekviena komanda gauna lapus su Lietuvos žemėlapio kontūrais. Reikia sužymėti 5 Lietuvos regionus (Mažoji Lietuva, Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija), parašyti jų pavadinimus ir sostines. Už teisingai atliktą užduotį (regionai, pavadinimai ir sostinės) komanda gauna po 1 tašką. Maksimalus taškų skaičius 3.
 3. Kiekviena komanda gauna po keturis lapus su regionų herbais (Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos). Vedantysis vardija po vieną regioną ir kiekviena komanda, trumpai pasitarus, nusprendžia, kuris herbas kuriam regionui priklauso. Lapus su teisingais atsakymais kelia komandos kapitonas. Už kiekvieną teisingai iškeltą herbą  komanda gauna po 1 tašką.

2. Užduotis „Meno dirbtuvės“. Laikas 10 min.

Kiekviena komanda turės nupiešti (arba iškirpti ir priklijuoti) Gedimino pilį ir TV bokštą. Nė viena komanda neturi žinoti, ką piešia kita komanda. Vėliau darbai iškabinami ant sienų šalia komandų logotipų. Komandos turės atspėti, ką kiekviena komanda nupiešė (komandos nariai pasitaria tarpusavyje ir kapitonas pasako sprendimą). Už kiekvieną teisingą spėjimą komanda gauna po 1 tašką.

3. Užduotis: rodomi (geriau media) parengti 9 klausimai. Komanda, perskaičius pirmą klausimą, pasitaria ir atsakymus užrašo ant lapelių. Užrašius atsakymą, lapelis iškeliamas. Toliau atliekami kiti klausimai ir t. t. Komanda gauna po 1 tašką už kiekvieną atsakymą. Maksimalus galimų taškų skaičius 9.

 1. Kas yra Lietuvos sostinė?
 2. Kokios spalvos yra Lietuvos vėliavoje?
 3. Kiek spalvų yra Lietuvos herbe?
 4. Kokia ilgiausia Lietuvos upė?
 5. Koks nacionalinis Lietuvos medis?
 6. Koks didžiausias Lietuvos ežeras?
 7. Kokia mūsų (ŠILALIŠKIŲ) tarmė?

Gero žaidimo!

Dalė Goštautienė, Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė
Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-10
Sveiki!
Turite klausimų?