Naujienos

Praktikantės J. Varanavičiutės refleksija apie projektą „Papildytos realybės orientacinis žaidimas"

2020 06 29

Birželio 22-23 dienomis turėjau galimybę sudalyvauti orientacinio žaidimo kūrimo mokymuose Šilalės viešojoje bibliotekoje kartu su keleta gimnazistų bei Kūrybos ir inovacijų laboratorijos vadovu Audriumi Lauručiu.

Žaidimo principas kiek kitoks nei įprastų orientacinių žaidimų. Šis bus kuriamas pasitelkiant virtualią realybę. Pati idėja yra sujungti žinomus literatūros personažus ir lankytinas Šilalės vietas su linksmomis bei informatyviomis užduotimis. Taip siekiama žmonėms sukurti ne tik pramogą, bet ir skatinti juos plėsti savo žinių bagažą apie krašto kultūrą bei literatūrą.

Mokymai abi dienas truko po 3-4 valandas, bet per jas sugebėjome sugalvoti nemažai užduočių ir susikurti bendrą vaizdą, kaip žaidimas turėtų atrodyti.

Pirmoji mokymų diena prasidėjo nuo prisistatymų bei įvado apie tai, ką mes čia veiksime ir koks mūsų tikslas. Vos susipažinę su bendra informacija bei dalyviais, buvome suskirstyti į dvi grupes ir gavome atlikti tam tikras užduotis, kurios buvo sukurtos per mobiliają programėlę.

Man labiausiai įsiminusi užduotis – sugalvoti 3 „crazy" būdus, kaip galima skaityti knygas. Tuomet su komandos nariais supratome, kiek daug būdų galima sugalvoti, kuriais niekas niekada knygų neskaitytų. Po visų užduočių atlikimo sugrįžome į pradinę vietą ir visi kartu apžiūrėjome bei aptarėmė abiejų komandų rezultatus. Buvo daug juoko, nes kai kurios užduotys reikalavo įkelti nuotraukų, o kitus atsakymus komandos pateikė su humoru. Tuo pačiu pradėjome generuoti ir rimtesnes mintis, kurios padėjo pagrindą žaidimo kūrimui. Kiek vėliau ir patys kūrėme panašaus pobūdžio užduotis priešininkų komandoms kitai dienai ir nei viena komanda nežinojo, kas jų laukia. Po visko pasidarėme refleksiją apie tai, ką nuveikėme per dieną, ką naujo sužinojome ir draugiškai atsisveikinome iki kitos dienos.

Antroji mokymų diena prasidėjo nuo mūsų sukurtų užduočių. Gavome 40 minučių joms atlikti. Turiu paminėti, kad šio žaidimo užduotis kūrėme įtraukdami knygų personažus bei lankytinas Šilalės vietas.

Mūsų komandai teko daug vaikščioti po visą miestą, todėl truputį išvargome, bet be abejonės linksmai praleidome laiką. Grįžus atgal į biblioteką, kaip ir pirmąją dieną, peržiūrėjome komandoms patikėtas užduotis.

Po aptarimo abi komandos išsitraukė po kelias žinomas vietas Šilalėjė ir turėjo sukurti užduotis, kurios sietųsi su tos vietos istorija ir tam tikru knygos personažu. Šį kartą nebegalėjome visko daryti juoko forma. Abi komandos surašė savo idėjas kiekvienai vietovei ir tradiciškai susėdę visas jas išsakėme, o mokymų vedėjas A. Laurutis viską užsirašė.

Per šias dvi mokymų dienas supratau, kiek daug galima nuveikti su komanda, sugalvoti pačių keisčiausių idėjų, kurios iš tiesų gali virsti realybe. Na, šiuo atveju virtualia realybe. Pasisėmiau daug naujų žinių ir gavau patirčių, kurios tikiu, kad pravers ateityje. Manau, kad mokymų organizatoriams bei visiems dalyviams šios dvi dienos buvo į naudą. Iš abiejų komandos narių girdėjau gerų atsiliepimų ir matėsi džiaugsmas jų veiduose, o ir pats mokymų vedėjas rodė iniciatyvą bei kalbėjo apie sekančius susitikimus. Tad lauksime kitų pasimatymų ir, žinoma, galutinio žaidimo rezultato bei vartotojų įvertinimo.

Projektą „Papildytos realybės orientacinis žaidimas" finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Justė Varanavičiutė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos praktikantė, R. Norvilienės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-13
Sveiki!
Turite klausimų?