Vaikų klubas „Nykštukas“

Vaikų klubas „Nykštukas“ Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įkurtas 2012 metais. Čia vaikams organizuojamos edukacinės ir praktinės pamokėlės piešti, tapyti, daryti papuošalus, drožti iš medžio, rengiami edukaciniai užsiėmimai vaidinti, kurti scenarijus, rengti parodų pristatymus ir t.t. „Gera matyti, kuomet klubo vaikai praveria bibliotekos duris, ir stebėti, kaip jie mažais žingsneliais mokosi, tobulėja, atsiveria ir išlaisvėja. Dirbdamos su vaikais, turime galimybę ir pačios augti“, – mintimis apie klubo veiklą dalijasi Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės.

 Reikia nemažai išmonės, kūrybiškumo ir daug darbo, norint vaikus sutelkti bendrai veiklai. Tačiau ilgametė patirtis parodė, kad vaikų klubas „Nykštukas“ yra ne tik turiningas laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir prasminga neformalaus ugdymo forma.

 „Džiaugiuosi, kad vaikai gali užsiimti mėgstama veikla po pamokų. Jiems yra įdomu ateiti į biblioteką, kur mažieji yra visada laukiami. Čia jie gali pabendrauti, pasidalinti naujais atradimais ir įspūdžiais“, – gerais atsiliepimais dalijasi vieni iš tėvų. Ir iš tiesų, bibliotekininkės sako nuolat girdinčios teigiamus tėvų atsiliepimus apie klubo „Nykštukas“ užsiėmimus. Jie mato šiltus bendraamžių tarpusavio santykius, gerai organizuotą ugdomąją veiklą, bet svarbiausia – mato išdrąsėjusias atžalas, gebančias vaidinti, vesti renginius, viešai kalbėti.

 Per beveik dešimtmetį nuveikta išties daug. Tai – lėlių spektakliai, teminiai karnavalai, knygų aptarimų popietės, žymių personažų gimtadienio minėjimai, kūrybinės inkilų, kasyčių pynimo, margučių dažymo, kaukių dirbtuvės, pažintinės išvykos. Iš viso surengta per 100 renginių, edukacijų, pamokėlių ir užsiėmimų. Džiugina, kad klubo „Nykštukas“ nariai visuomet mini valstybines šventes, taip pat švenčia Užgavėnes, šv. Velykas, šv. Kalėdas ir pan. Kiekvienąkart vaikai mokosi naujų eilėraščių, dainų, vaidinimų ir taip tobulina savo įgūdžius. Kad klube įgavo daug vertingų patirčių, patvirtina ne viena klubo išleista karta, kurie jau yra studentai ar vyresniųjų klasių mokiniai.

 Tad jei susidomėjote klubo veikla, bibliotekos darbuotojos mielai kviečia mažuosius (7–14 m.) prisijungti (kreiptis į Viešąją biblioteką, Vaikų literatūros skyrių (III a.).

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-03

Sveiki!
Turite klausimų?